کد خبر : 195158
تاریخ انتشار : پنجشنبه 12 اسفند 1400 - 18:09

دانلود زیرنویس مستند Frederick Douglass: In Five Speeches 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند Frederick Douglass: In Five Speeches 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند Frederick Douglass: In Five Speeches 2022 ناراحت نبودن از تاریخ ما به عنوان آمریکایی ها به معنای انکار آن است. سانسور جنایات گذشته جمعی ما برای ایجاد مزاحمت برای دانش آموزان و والدین آنها چیزی جز ایجاد نوعی جهل نیست که به وحشت حال و آینده دامن می زند. این حقیقت توسط

دانلود زیرنویس مستند Frederick Douglass: In Five Speeches 2022 ناراحت نبودن از تاریخ ما به عنوان آمریکایی ها به معنای انکار آن است. سانسور جنایات گذشته جمعی ما برای ایجاد مزاحمت برای دانش آموزان و والدین آنها چیزی جز ایجاد نوعی جهل نیست که به وحشت حال و آینده دامن می زند.

این حقیقت توسط «فردریک داگلاس: در پنج سخنرانی»، مستندی از کارگردان جولیا مارکسی و تهیه‌کننده اولواسئون بابالولا، با شجاعت بیان می‌شود که نه مانند یک درس تاریخ خشک، بلکه یک بولتن فوری از گذشته است که به لحظه حال ما صحبت می‌کند. داگلاس بی‌تردید یکی از چهره‌های برجسته کشور ما است که به شدت سزاوار فیلم‌های متعددی است که درباره زندگی‌اش ساخته شده است، و مارکسی و بابالولا با توجه به پنج مورد از تأثیرگذارترین سخنرانی‌های او، پرتره‌ای الهام‌بخش از این که چگونه مرد پیشرو لغو لغو اعدام‌ها چگونه بود نه‌تنها ساخته‌اند. سخنوری بزرگ مانند آبراهام لینکلن، اما یک قهرمان واقعی برابری که سخنانش در تمام اعصار طنین انداز می شود.

برای دانلود به لینک زیر مراجعه کنید

https://blue-subtitle.com/frederick-douglass-in-five-speeches-2022/

Frederick Douglass: In Five Speeches - HBO Miniseries - Where To Watch

زیرنویس مستند Frederick Douglass: In Five Speeches 2022 با توجه به اینکه زمان پخش آن تنها در یک ساعت به پایان می رسد، ممکن است این فیلم در نگاه اول مانند یک فیلم ویژه تلویزیونی به نظر برسد که برای پخش در ماه تاریخ سیاه طراحی شده است، اما سبک آن بی تردید سینمایی است. شش تن از بهترین بازیگرانی که امروز کار می کنند وظیفه خواندن سخنان داگلاس را دارند که گهگاه با انیمیشن های زیبا شبیه نقاشی های دیواری در حال حرکت همراه می شود.

در حالی که سایر اجراکنندگان هر یک سخنرانی خاصی دارند، آندره هالند به گزیده‌هایی از زندگی‌نامه داگلاس جان می‌بخشد، بررسی‌هایی از آمریکا از منظر فردی که قبلاً برده شده بود و باید در هر کلاس درس در ایالات متحده خوانده شود. در میان مجموعه‌ای از تاریخ‌دانان فیلم، دیوید بلایت، که زندگی‌نامه برنده جایزه پولیتزر، فردریک داگلاس: پیامبر آزادی، الهام‌بخش تصویر بود، و هنری لوئیس گیتس جونیور، تهیه‌کننده اجرایی، مجری فوق‌العاده «پیدا کردن ریشه‌هایت» و سال ۲۰۰۹ هستند. مستند «در جستجوی لینکلن»، که مورد دوم با این یکی دو برابر می شود. پدر من که اتفاقاً یک محقق مادام العمر لینکلن است، همیشه داگلاس را به عنوان «وجدان لینکلن» معرفی می‌کند، و در واقع، گیتس خاطرنشان می‌کند که چگونه دیدگاه رشد یافته شانزدهمین رئیس‌جمهور نسبت به سیاه‌پوستان تا حد زیادی توسط تحریک‌کننده خستگی‌ناپذیری شکل گرفت که او از آن استقبال کرد. کاخ سفید.

Frederick Douglass: In Five Speeches movie review (2022) | Roger Ebert

زیرنویس Frederick Douglass: In Five Speeches 2022 اگرچه داستان زندگی حیرت‌انگیز داگلاس ارزش یک مینی‌سریال گسترده را دارد، اما این فیلم تنها زمان آن را دارد که آن را به تعداد انگشت شماری از گلوله‌های فریبنده کاهش دهد. داگلاس که در حدود سال ۱۸۱۸ به دنیا آمد، معتقد است که “مشیت الهی” بود که در نهایت او را از مزرعه در خلیج چساپیک فرستاد، جایی که او به عنوان خدمتکار خانواده اربابش در بالتیمور بزرگ شد.

در آنجا بود که سوفیا اولد، همسر برده‌دار، به داگلاس نحوه خواندن را آموزش داد – بدون اینکه متوجه غیرقانونی بودن آن شود – تا اینکه شوهرش او را توبیخ کرد و اظهار داشت که چنین آموزش‌هایی او را «غیرقابل کنترل» می‌سازد. داگلاس پس از فراری که به خودی خود شایسته یک فیلم بود، در ماساچوست اقامت گزید و ویلیام لوید گاریسون، مدافع لغو لغو ممنوعیت سفیدپوستان، از او خواست که اولین سخنرانی خود را ارائه کند، در سال ۱۸۴۱، “من آمده ام تا چیزی درباره برده داری به شما بگویم”. دنزل ویتاکر، که در سال ۲۰۰۷ در «مناظره‌های بزرگ» فراموش نشدنی بود، به شدت به این سخنان می‌افزاید، زیرا داگلاس بر خجالت اولیه‌اش در خطاب به مخاطبان سفیدپوست غلبه می‌کند تا نشان دهد که چگونه هیچ‌کس نمی‌تواند بدی‌های برده‌داری را مانند کسانی که واقعاً انجام داده‌اند به تصویر بکشد. “زیر شلاق رنج می برد.” داگلاس به یکی از عکاس‌ترین مردان قرن نوزدهم تبدیل شد، و هنرمند برجسته بیسا باتلر، که پرتره‌ای از این مرد را خلق کرد، مشاهده می‌کند که چگونه انتخاب او برای نگاه مستقیم به ما «یک چالش و یک تحریک‌آمیز است. در خود.”

Where can I watch HBO's 'Frederick Douglass: In Five Speeches'? Air time,  streaming, trailer - syracuse.com

این دقیقاً همان کاری است که بازیگران اغلب در اینجا انجام می‌دهند، هرچند شاید غیر قابل حذف‌تر از جاناتان میجرز، که تجسم خشمی است که داگلاس پس از مشاهده اینکه چگونه سیاه‌پوستان در کشورهای دیگر در سفر به خارج با سیاه‌پوستان مانند انسان‌ها رفتار می‌کردند، تجسم می‌کند. میجرز توصیف داگلاس از برده داری را در سخنرانی ۱۸۴۷، “کشور، وجدان، و علت ضد برده داری” تشبیه می کند، جایی که او آن را به عنوان روشی برای از بین بردن سیاهان از طریق “له کردن آنها بر روی زمین”، به لینچ کردن روی دوربین توصیف می کند.

جورج فلوید با این حال، بازیگری که نزدیک‌ترین بازیگر را به کانال‌کشی داگلاس در هر هجای ظریف و بی‌عیب می‌بیند، نیکول بهاری است که وظیفه دارد به فیلم «چهارم ژوئیه برای برده چیست؟» محصول ۱۸۵۲ بپردازد، که توسط گیتس به عنوان «شاهکار سخنوری جنبش لغو لغو» لقب گرفته است. ” اگرچه اجرای طلسم‌آمیز او با بلایت در کنار هم قرار می‌گیرد که سه حرکت سخنرانی را شکسته است، بهاری به هیچ کمکی برای روشن کردن مهارت دعوت پرشور داگلاس برای عمل نیاز ندارد، در حالی که هرگز مجبور نیست صدایش را برای خنک کردن خون ما بلند کند. او متن او را آنقدر نمی خواند که تبدیل به آن می شود.

شنیدن اینکه داگلاس از افتخار سربازان سیاهپوست در سخنرانی خود در سال ۱۸۶۳ با عنوان “اعلام و ارتش سیاهپوست” که توسط کولمن دومینگو خوانده شد، بسیار متاثر کننده است، در حالی که آخرین سخنرانی او، “درس های ساعت” در سال ۱۸۹۴، گام های مهم به سوی آن را بیان می کند. دستیابی به برابری که امروز هنوز دنبال نشده است.

بازیگری که برای خواندن این کلمات انتخاب شده است، جفری رایت است، که مدت‌ها تصور می‌کردم نقش داگلاس را بازی کند و به‌زودی مینی‌سریال Apple TV+، «معضل لینکلن» را روایت می‌کند، که وعده می‌دهد جزئیات رابطه لغو لغو با افراد مورد احترام و در عین حال غیرقابل انکار ناقص را بررسی کند. رئیس جمهور. گیتس به ما یادآوری می‌کند: «هرچه ما قهرمان‌هایمان را انسان‌تر کنیم، نجیب‌تر می‌شوند.» «فردریک داگلاس: در پنج سخنرانی» به عنوان یک مقدمه بسیار جذاب به زندگی یکی از بزرگترین و مهم ترین آمریکایی ها موفق شد و ما را به چیزهای بیشتری رها کرد، یعنی چندین فیلم کامل در مورد داگلاس و دیگر سیاهپوستان لغو ممنوع الکار. . فیلم فقط مختصری به زندگی شخصی داگلاس می‌پردازد، به‌ویژه همسر فداکار و رنج‌دیده‌اش که ۴۴ سال عمر کرده بود، آنا، که او نتوانست او را در نوشته‌هایش بگنجاند. همچنین جرقه‌هایی از پیچیدگی در گاریسون و سایر لغو‌شدگان سفیدپوست وجود دارد، که به داگلاس دستور دادند تا «مزرعه‌های بیشتری» در صدایش بگذارد تا «سفید به نظر نرسد»، و او را بر آن داشت تا اولین زندگی‌نامه شیوای خود را بنویسد.

How to Watch HBO's 'Frederick Douglass in Five Speeches': Is the  Documentary Streaming?

پس از ایراد هر سخنرانی در فیلم، بازیگر این فرصت را دارد که از شخصیت خارج شود و در مورد به موقع بودن بینش داگلاس فکر کند. دومینگو می‌گوید که نمی‌تواند زمان بهتری را برای نمایش سخنان داگلاس روی صحنه تصور کند، زیرا ما بار دیگر خود را در حال بازجویی از روح آمریکا می‌بینیم. داگلاس ممکن است بیش از یک قرن پیش مرده باشد، اما او وجدان جمعی ما باقی می‌ماند و از ما می‌خواهد که به ملتی تبدیل شویم که هرگز نبودیم و با این وجود باید برای تحقق بخشیدن به آن تلاش کنیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح